Dec 04, 2019

Księgowy w Dziale Księgi Głównej

  • Tate & Lyle
  • Łódź, Poland

Job Description

Tate & Lyle jest notowanym na giełdzie londyńskiej globalnym dostawca składników i rozwiązań dla branży żywności i napojów, jak również dla innych gałęzi przemysłu. Globalny zasięg firmy zapewnia ponad 30 zakładów produkcyjnych działających na całym świecie. Tate & Lyle jako ekspert przedstawia smaczne i zdrowe rozwiązania w produkcji dodatków do żywności dla swoich klientów. GSS czyli Global Shared Services  jako Centrum Usług Wspólnych powstało w 2011 roku jako efektywne i skuteczne wsparcie dla działań biznesowych Tate & Lyle poprzez globalne usługi finansowe związane z obsługa transakcji i procesów finansowych, a także poprzez usługi ISIT; Procurement; HR, a także prężnie działający Customer Service dla krajów europejskich.

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko Księgowego w dziale Księgi Głównej (R2R) do naszego Centrum Usług Wspólnych w Łodzi

Dział Księgi Głównej (R2R) zajmuje się procesami księgowymi i sprawozdawczymi, obejmującymi uzgodnienia kont oraz procesy zamknięcia miesiąca. Nasz zespół Księgi Głównej obsługuje wszystkie jednostki firmy Tate & Lyle w regionie EMEA.

Zakres obowiązków:

  • Wsparcie procesów księgowych z zakresu GL,
  • Analiza i uzgadnianie sald kont księgi głównej,
  • Księgowanie dokumentów,
  • Sporządzanie raportów zgodnie ze standardami firmy,
  • Odpowiadanie na zapytania klientów i rozwiązywanie bieżących problemów,
  • Uczestnictwo w procesach zamknięcia okresu rozliczeniowego (miesiąca, roku),
  • Przygotowywanie zestawień na potrzeby audytu zewnętrznego i wewnętrznego,
  • Aktywny udział w procesach wprowadzania usprawnień.

Wymagania:

  • Minimum rok doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomiczne i pokrewne),
  • Dobra znajomość podstaw rachunkowości,
  • Doswiadczenie w pracy z programem SAP,
  • Swobodna praca z narzędziami MS Office (w szczególności MS Excel),
  • Umięjętność pracy w zespole,
  • Sumienność i zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Oferujemy:

  • Prywatną opiekę medyczną,
  • Dofinansowanie do posiłków,
  • Bogaty pakiet szkoleń,
  • Dofinansowanie do języków,
  • Owocowe poniedziałki, środy i piątki,
  • Pyszną kawę,
  • Imprezy integracyjne,
  • Aktywności w różnych zespołach np. charytatywnym,
  • Opiekę trenera personalnego,
  • Konsultacje z dietetykiem,
  • System kafeteryjny MyBenefit.